KD045CP0 thin section ball bearing with 4.5 inch ID and 5.5 inch OD, slim open bearing featuring a 0.5 inch cross section and brass cage
SKU: KD045CP0
UPC: 00193019204610
Item Sku : KD045CP0
Type : Slim Bearings
KD045CP0 Inner (ID) : 4 1/2
KD045CP0 Outer (OD) : 5 1/2
KD045CP0 Width : 1/2
KD045CP0 Thin Section Ball Bearing 4.5 Inch ID x 5.5 Inch OD
✔️ Slim Open Bearing 0.5 Inch Cross Section with Brass Cage
✅ Pack size: 1 thin section bearing
✅ Slim CP series design with constant 0.5 inch cross section