SKU: VXB01A9BNLY6
TiN coated APKT11T3 carbide inserts for steel cutting
✔️ Pack of 10 TiN coated APKT11T3 inserts: IC 0.244", 0.137" thick
✅ IC: 0.244" (6.20 mm), thickness 0.137" (3.48 mm)
✅ Hole: 0.110" (2.79 mm); Radius: 1/32" (0.79 mm)